výměna pažby Sa 58

Fórum věnované zbraním ČSLA

výměna pažby Sa 58

Příspěvekod z archivu » 14 zář 2014, 16:13

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli je možné vyměnit pažbu Sa 58 pevnou pažbu za sklopku. Děkuji mnohokrát za odpověď.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: výměna pažby Sa 58

Příspěvekod z archivu » 14 zář 2014, 16:14

Ano mělo by to jít
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: výměna pažby Sa 58

Příspěvekod z archivu » 14 zář 2014, 16:14

Mockrát děkuji zkoušel sem shánět samopal 58 se sklopkou v řezu ale našel jsem jen samopaly 58 s pevnou pažbou. Tak mě napadlo ho koupit a vyměnit pažbu za sklopku.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: výměna pažby Sa 58

Příspěvekod z archivu » 14 zář 2014, 16:14

Zdravím,

stejnou otázku jsem zodpovídal v návštěvní knize na kvh.csla.cz, vzpomínám-li si dobře. Odpověd zní: ano, dá.

Postup:

Vyšroubovat šroub z botky pažby. Šroub vytáhnout. Sejmout botku pažby. Z těla pažby vyjmout kovové uchycení řemenu zbraně. Dlouhým šroubovákem povolit šroub držící pažbu a tělo zbraně pohromadě. Nasadit sklopnou pažbu. Zašroubovat a utáhnout šroub sklopné pažby. Hotovo :)

Aby se neztratily komponenty pevné pažby: Stáhnout kovové uchycení z řemenu a vrátit ho do již odmontované pažby. Nasadit botku pažby. Šroub botky nasadit a dotáhnout.

pozn.: šroub pevné pažby není možno použít u sklopky a obráceně

šroubovák na povolení šroubu pažby musí být delší než běžně prodávané (když už je ten konvenční dostatečně dlouhý je moc široký a nedá se strčit do montážního otvoru. Někteří kolegové si proto vyrobili "udělátka" ... z kulatinek "Tčko" a na konec příčky vsadit plátek, myslím že 1mm silný. V případě potřeby požádám administrátora aby do fotogalerie vložil fotku takového udělátka.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: výměna pažby Sa 58

Příspěvekod z archivu » 14 zář 2014, 16:14

děkuji mockrát za ten návod důvod otázky sem zmínil výše.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: výměna pažby Sa 58

Příspěvekod z archivu » 14 zář 2014, 16:15

Honza Č.:
šroubovák na povolení šroubu pažby musí být delší než běžně prodávané (když už je ten konvenční dostatečně dlouhý je moc široký a nedá se strčit do montážního otvoru. Někteří kolegové si proto vyrobili "udělátka" ... z kulatinek "Tčko" a na konec příčky vsadit plátek, myslím že 1mm silný. V případě potřeby požádám administrátora aby do fotogalerie vložil fotku takového udělátka.

Taky jsem měl tento problém
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: výměna pažby Sa 58

Příspěvekod z archivu » 14 zář 2014, 16:15

Setkal jsem se i s tím, že šroub který utahuje pažbu byl po sejmutí víka pouzdra závěru zadůlčíkován proti povolení.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: výměna pažby Sa 58

Příspěvekod z archivu » 14 zář 2014, 16:15

Já to měl takto u sklopky a běžným šroubovákem jsem to nepovolil. Až jsem na to nasadil to udělátko, o kterém se zmiňuje kolega Honza Č. a povedlo se.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: výměna pažby Sa 58

Příspěvekod z archivu » 14 zář 2014, 16:15

Já to povolil pouze "udělátkem" a ve dvou. Bylo to utažené snad momenťákem, snad vzduchem a už jsem se loučil s myšlenkou na sklopku. Teď jsem si jí chtěl vyměnit za první nýtovaný typ a zjistil jsem, že to je opět na udělátko, protože to nemohu povolit:-))).
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: výměna pažby Sa 58

Příspěvekod z archivu » 14 zář 2014, 16:15

Zdar!

Tak 58P je pro střílení dle mé dlouholeté zkušenosti daleko příhodnější než Včko. Včko má 3 hlavní nevýhody: A) většinou vaklá uchycení pažby v čepu sklápění, tudíž se obtížně míří B) sklopná pažba je opravdu špatně ergonometricky řešena tudíž při přilícení na rameno pažby dostanete nepříjemnou ránu to lícní kosti C) krátký šroub se po několika zásobnících povolí a je třeba ho stále dotahovat.

Jsem větši postavy takže i klasická Pčková pažba je na mne krátká avšak z hlediska užitné hotnoty doporučuji pevnou pažbu. Jako poslední nevýhodu uvedu vymačkávání botky sklopné pažby do děla zbraně při sklopené pažbě, doporučuji podlepit botku sklopky tenkým plátkem z tvrdé gumy, zamezí to klapání a neotlačuje se tělo zbraně v místě zásobníkové šachty kde doléhá sklopená pažba.

Pro povolení i silně zapečené pevné pažby doporučuji namazat uvolňovačem šroubů Coyote (obtížně se shání ale je mnohonásobně lepší než WD-40 má rychlejší a lepší účinnost), posléze upnout zbraň do svěráku osazeného hliníkovou vložkou na klepetech a aplikaci buď výše uvedeného "udělátka" nebo opravdu velikého plochého šroubováku. Pokud by byl zájem můžu dodat nákres šroubováku který jsem s velkou dávkou štěstí sehnal na burze.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Další

Zpět na Zbraně ČSLA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron