lišta na Sa vz. 58 Pi

Fórum věnované zbraním ČSLA

lišta na Sa vz. 58 Pi

Příspěvekod z archivu » 14 zář 2014, 16:28

Zdravím všetkých, chcel by som sa opýtať akým spôsobom bola pripevnená lišta na NSP - 2 k Sa 58 Pi, či tam bola prinitovaná alebo len nejak nasunutá. Viem že na ľavej strane púzdra záveru kde má byť lišta pripevnená sú nejaké "tri tyčky mierne trčiace" (neviem ako to presne pomenovať) na ktorých by mala byť lišta pripevnená k zbrani. Chcel by som teda vedieť ako presne sa lišta na tie "tyčky" pripevňovala a teda či by sa samotná lišta dala pripojiť k obyčajnej verzii Sa vz. 58 P, ak áno bol by som moc vďačný za nejaké rady ako to tam pripevniť. Vopred ĎAKUJEM za odpovede.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: lišta na Sa vz. 58 Pi

Příspěvekod z archivu » 14 zář 2014, 16:29

Nazdar,

ty "tři tyčky mírně trčící" z pouzdra závěru budou 1) osa přepínače režimu střelby 2) osa spouště a 3) osička přerušovače (aspoň myslím).

Ta lišta se dá koupit na netu. Ale jestli je přinýtovaná nebo přišroubovaná nevím, nejsu strojař, ale ty "tyčky" na to nemají žádný vliv. Každý zbrojíř bude v dílně schopen tam tu lištu namontovat. Viděl jsem takto upravenou CZ 858 a majitel tvrdil, že to byla práce na chvíli. A když tak o tom přemýšlím, tak ta lišta byla na šroubech.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: lišta na Sa vz. 58 Pi

Příspěvekod z archivu » 14 zář 2014, 16:29

No ja som si myslel že tie "tyčky" alebo teda osi súčiastok majú na to nejaký vplyv, lebo na lište sú otvory presne na tie "tyčky", síce to môže byť preto aby správne fungovali ale vôbec to tak nemusí byť radšej sa opýtam :-). Ak by to tam teda držalo na šrouboch tak by to muselo byť len nejak zvnútra púzdra záveru lebo na lište nevidno nič okrem drážok na NSP-2 a otvorov pre tie "tyčky" alebo teda otvory pre ós jednotlivých častí teda otázka je ako to bolo u originálu ale na to odpovie asi niekto iný tak Ďakujem aspoň za takúto radu. A ešte by som sa chcel opýtať neviete prosím vás kde presne sa dá ta lišta kúpiť? Ale myslím len tú originálnu čo bola na Sa vz. 58 Pi, lebo ja som videl iba koplet Sa vz. 58 Pi samotnú lištu na tento typ som nevidel.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: lišta na Sa vz. 58 Pi

Příspěvekod z archivu » 14 zář 2014, 16:29

V liště jsou díry aby šly ty osičky vyměnit. Pokud by tam nebyly ty díry, tak nemáš jak tu osičku vyšťouchnout z pouzdra závěru.

Soudobé lišty třeba tady http://www.sa58.cz/optiky-a-kolimatory/montazni-listy/ , ale nevím, jestli jsou tyhle lišty kompatibilní i s protikusem na NSP 2. Jinak tu origo nejspíš neseženeš, výrobu neukončili včera a dost pochybuji, že by někde ještě byly mobilizační zásoby samotných lišt. Ale i tak přeji hodně zdaru.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: lišta na Sa vz. 58 Pi

Příspěvekod z archivu » 14 zář 2014, 16:29

Tak nič teda a Ďakujem, hádam sa niekde niečo nájde :) s pozdravom HORAL
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: lišta na Sa vz. 58 Pi

Příspěvekod z archivu » 14 zář 2014, 16:29

Najde sa tu niekde majitel verzie vz. 58Pi? Chcel by som zistit rozmery originalnej bocnej listy, popripade ci sa nenajde nejaky vykres tejto listy. Dakujem
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: lišta na Sa vz. 58 Pi

Příspěvekod z archivu » 14 zář 2014, 16:29

Nekdo mi rikal, ze tedy je prodavaji za asi 400Kc, ale nebyl jsem tam.

http://maps.google.cz/maps?f=q&source=s ... 58,,1,7.18

prodejna Dalekohledy, Krizikova ul, Praha Karlin
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)


Zpět na Zbraně ČSLA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron