NSP2

Fórum věnované zbraním ČSLA

Re: NSP2

Příspěvekod z archivu » 14 zář 2014, 22:04

Dik, měl jsem na mysli napětí v kabelu (na pinu A konektoru). Ale mezitím jsem už něco odhalil.

Jen ještě pořádně nevím co je to za součástku, co je umístěná pod šroubem na opaskovém zdroji a vypadá jako startér k zářivce. Jsem už odchovanec tranzistorů a vakuova elektronika mně fakt už minula. Vypada to jako doutnavka, ale podle označení pólů +/- a podle tvaru elektrod a nakonec i podle způsobu zapojení to doutnavka není. (Co by tam taky dělala, že?). V uvedeném dokumentu je uvedeno: Pulsni výbojka. Jak funguje?

Kromě této součástky je tam ještě jedna, co je mi záhadou. Je to takový dlouhý černý váleček označený

T 53 11 / 43
774V 3mA

Mohla by to být nějaká dioda, ale její stejnosměrný odpor v obou směrech je i při napětí pře 3V nekonečný. Pokud není poškozená, nevím co to je.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: NSP2

Příspěvekod z archivu » 14 zář 2014, 22:04

To pod tím šroubem by měl být údajně měnič napětí, je to ten co píská. Jinak já ho mám zničený, pokud by někdo věděl nebo měl tak děkuji.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: NSP2

Příspěvekod z archivu » 14 zář 2014, 22:04

Ne ne, je to opravdu "jen" pulsni vybojka. Neznam sice uplne presne jeji funkci, ale uz vim jak je zapojena do obvodu. To piskani dela primarni oscilator tvoreny LR obvodem s tranzistorem 3NU72. Ten kmita na frekvenci cca 5kHz. Brzo uz budu mit dokumentaci zkreslenou. Jako nejvetsi problem, co jsem zatim videl, je hodne spatny kabel mezi opaskovym zdrojem a samotnym zamerovacem. Ten byva hodne zpuchrely a nema temer zadne izolacni schopnosti.

edit: doplnil jsem ofocenou obrazovku osciloskopu. Je to průběh napětí na kolektoru tranzistoru v oscilátoru.

Obrázek
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: NSP2

Příspěvekod z archivu » 14 zář 2014, 22:05

Když už jsem to tu zaplavil svými dotazy, tak považuji za svou povinnost napsat jak to celé dopadlo. NSP-02 po celkové generálce je plně funkční. Jediná nepůvodní součást je kabel mezi opaskovým zdrojem a vlastním noktovizorem, který jsem nahradil moderním, kvalitním kabelem. Dále jsou odstraněny nánosy asfaltu, který slouží k zamezení průniku vlhkosti do vnitřních částí přístroje. Ale jelikož ho nehodlám používat v dešti ani v močálech, tak jsem je ani neobnovoval. Jistě by to ale šlo opětovně utěsnit.

Důležité je uvědomit si, že se jedná o generaci 0, a že bez pomocného přisvícení téměř nefunguje (není nic vidět :)). Takže pomocný reflektor je nezbytný (i když jsem si na začátku myslel, že alespoň trochu zbytkového světla zesílí).

Přikládám fotku pořízenou iPhonem přes okulár. Foceno za úplne tmy v domě. Na dlažbě leží náš pes.Expoziční hloubka telefonu je menší než oka, ten přepálený flek uprostřed (osvit reflektorem) ve skutečnosti není tak markatní jako na fotce.
Obrázek
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: NSP2

Příspěvekod z archivu » 14 zář 2014, 22:05

Nazdar, ako si nakoniec vyriesil akumulator? Na nete som nasiel jeden navod no premna je to riesenie dost neprakticke.

http://www.kalashnikov.org.uk/ -> WEAPONS ACCESSORIES PAGE -> NSP2

Tiez mam doma jeden nsp2 tak by som ho rad dal do 100% stavu.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: NSP2

Příspěvekod z archivu » 14 zář 2014, 22:05

zatím ho napájím ze síťového 5V zdroje. Chtěl bych sestavit baterii z například těhle článků: http://shop.battex.cz/vyrobky/KR5000DEL.php 5Ah dovolí předpokládám minimálně 30 až 40 minut nepřerušeného provozu. Včetně nabíječky bych se měl vejít do 1500 Kč. Problémem by mohla být velikost D článků, Zkoušel jsem do krabičky vložit čtyři, jde to, ale jeden musí být napříč. Možné ja samozřejmě i použít menší člénky (AA) a zapojit je serioparalelně. Zkusím si to propočítat jak z hlediska rozměru, tak i kapacity a ceny.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: NSP2

Příspěvekod z archivu » 14 zář 2014, 22:05

Vdaka za info. Dalsia moznost riesenia baterii je tu http://special.mypage.cz/thema/nocne-po ... je/pnv-57h . Zdroj to ma velkostne taky isty.

Bol som si po rady aj k jednemu hobby modelarovy. Ten nasiel riesenie v LiPol bateriach no cena bola vysoka.

Este by som sa rad spytal na vymenu kabla. Predpokladam ze je nutne pouzit nejake vysokonapatove vodice. Mohol by si poradit aky typ kabla zhanat?
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: NSP2

Příspěvekod z archivu » 14 zář 2014, 22:05

Na boku je uvedeno pro LK a SAMOPAL, protože byl kompatibilní pro ruské RPK našich sovětských bratří. Ne všechny RPK však byly vybaveny lištou.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Předchozí

Zpět na Zbraně ČSLA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron