Bren CZ??

Fórum věnované zbraním ČSLA

Bren CZ??

Příspěvekod z archivu » 14 zář 2014, 22:34

Kdys jsem četl recenze na výrobek CZ Bren, který vyrábí pro Českou armádu nečeská firma. Určité pochybnosti o kvalitě a nekompaktibilitě se zbraněmi NATO byli a jsou. Opět něco naprosto netažený do konce, ale proč se vlastně divím??? Padáky, tanky T 72, OT, vozidla, letadla a ruční palné zbraně. Opravdu jsme národem tak neschopných či hloupých lidí? http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot ... position-2
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Bren CZ??

Příspěvekod z archivu » 14 zář 2014, 22:34

Brena jsem si potěžkal letos u chemiků v Liberci. Ergonomie velice příjemná, potvrdili mi i že je dost přesný. Bohužel o spolehlivosti se nevyjadřovali moc dobře, údajně tak 1 kus z 10 reklamují - špatně podává náboje (stává se, že vezme 2 najednou - vada zásobníku?) nebo naopak se špracujou vystřelený hilzny ve výhozném okénku.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Bren CZ??

Příspěvekod z archivu » 14 zář 2014, 22:34

Jak jsem už někde napsal, šlo prý o politiku. Firma která nevyzbrojí vlastní armádu těžko prorazí jinde. Soutěží v Indii a ty naše první typy teď opravují. Další várky prý už jsou vychytanější. Viděl jsem ukázku začínající porovnáním s Sa 58. Na 58 prý nelze nic aplikovat. Tak jsem to hned vypnul, protože když je na začátku lež, tak to ostatní bude krmelec.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Bren CZ??

Příspěvekod Lukáš D. » 29 zář 2014, 07:44

Tak na letošní Cihelně u stánku VP o Brenu nehovořili příliš lichotivě - prý se stalo v Afghánu, že našim při nastřelení nepřítelem selhala většina Brenů....
Ohledně doplňků na Sa58 je to samozřejmě kec, dnes toho lze sehnat, že tu původní zbraň nepoznáte. Dokonce se vyrábějí i vychytávky typu oboustranná pojistka nebo záchyt zásobníku.
Lukáš D.
 
Příspěvky: 140
Registrován: 23 zář 2014, 06:33
Blog: View Blog (0)

Re: Bren CZ??

Příspěvekod Korec » 23 lis 2014, 23:25

Ono už to označení BREN není úplně košer, že :)
Korec
 
Příspěvky: 16
Registrován: 28 zář 2014, 01:17
Blog: View Blog (0)


Zpět na Zbraně ČSLA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků

cron