Stránka 11

Bren CZ??

PříspěvekNapsal: 14 zář 2014, 22:34
od z archivu
Kdys jsem četl recenze na výrobek CZ Bren, který vyrábí pro Českou armádu nečeská firma. Určité pochybnosti o kvalitě a nekompaktibilitě se zbraněmi NATO byli a jsou. Opět něco naprosto netažený do konce, ale proč se vlastně divím??? Padáky, tanky T 72, OT, vozidla, letadla a ruční palné zbraně. Opravdu jsme národem tak neschopných či hloupých lidí? http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot ... position-2

Re: Bren CZ??

PříspěvekNapsal: 14 zář 2014, 22:34
od z archivu
Brena jsem si potěžkal letos u chemiků v Liberci. Ergonomie velice příjemná, potvrdili mi i že je dost přesný. Bohužel o spolehlivosti se nevyjadřovali moc dobře, údajně tak 1 kus z 10 reklamují - špatně podává náboje (stává se, že vezme 2 najednou - vada zásobníku?) nebo naopak se špracujou vystřelený hilzny ve výhozném okénku.

Re: Bren CZ??

PříspěvekNapsal: 14 zář 2014, 22:34
od z archivu
Jak jsem už někde napsal, šlo prý o politiku. Firma která nevyzbrojí vlastní armádu těžko prorazí jinde. Soutěží v Indii a ty naše první typy teď opravují. Další várky prý už jsou vychytanější. Viděl jsem ukázku začínající porovnáním s Sa 58. Na 58 prý nelze nic aplikovat. Tak jsem to hned vypnul, protože když je na začátku lež, tak to ostatní bude krmelec.

Re: Bren CZ??

PříspěvekNapsal: 29 zář 2014, 07:44
od Lukáš D.
Tak na letošní Cihelně u stánku VP o Brenu nehovořili příliš lichotivě - prý se stalo v Afghánu, že našim při nastřelení nepřítelem selhala většina Brenů....
Ohledně doplňků na Sa58 je to samozřejmě kec, dnes toho lze sehnat, že tu původní zbraň nepoznáte. Dokonce se vyrábějí i vychytávky typu oboustranná pojistka nebo záchyt zásobníku.

Re: Bren CZ??

PříspěvekNapsal: 23 lis 2014, 23:25
od Korec
Ono už to označení BREN není úplně košer, že :)