Výsledky střelby z tanku T55,T72 a .....

Fórum věnované zbraním ČSLA

Re: Výsledky střelby z tanku T55,T72 a .....

Příspěvekod z archivu » 15 zář 2014, 08:30

Byl jsem o víkendu ve Strašicích. Taky měli trenažery - zrušeno. Na trenažéru můžeš hoblovat od rána do večera, ale nesmí ti nikdo zrušit v kompletu armádu. Výcvik se dal porovnávat tak do roku 1992. A to jsme neměli profíky. Teď prakticky neexistuje. Samozřejmě mluvím hlavně o tankistech. I tak jsou naši celkem dobře vycvičení a snesou srovnání, ale je jich 30. Srovnávat se s armádou, která má nejdrtivější leteckou převahu všech dob, je zbytečné.
jambrex
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Výsledky střelby z tanku T55,T72 a .....

Příspěvekod z archivu » 15 zář 2014, 08:30

Péčo, není T-72 jako T-72 a věř, že by s vylepšenou verzí vč munice- (což to Iráčani neměli) měli osvoboditelé Kuvajtu větší problém, pokud by seděl v tanku Ivan ... krocanů by bylo na obou stranách dost. A TSC nebylo tak od věci myslíš si, že mají v podstatě něco jinýho, vše je jen o grifu a výcviku. Když jsi poskakoval na TSC, tak M1 nebyl ... M60 ano ... Dnes můžu obdivovat Challenger, protože nad ním není tepelný sloup jako nad M1 ...
Pepa-Kobyla
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Výsledky střelby z tanku T55,T72 a .....

Příspěvekod z archivu » 15 zář 2014, 08:31

Pánové musím potvrdit,že výše uvedený film o výcviku tankistů US Army jsem též viděl a pokud má někdo zájem,můžeho zhlednout na http://www.youtube.com/watch?v=7GMb6J1XIcUa.Osobně se přiznám,že jsem několik let velel tr.Při představě mých nabiječů,kteří přecházeli na střelce a jen tak tak zvládali slovenštinu,nebo češtinu-nevím nevím,jak bych s nimi při takovém to výcviku dopadl.
K.Dohnal@email.cz
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Výsledky střelby z tanku T55,T72 a .....

Příspěvekod z archivu » 15 zář 2014, 08:31

Myslím si,pánové.že už v životě mám něco za sebou a tak si dovoluji připomenout-čas běží a nelze porovnávat výcvik z 70. a80.let s dneškem.I učebny s trenažéry v Přáslavicích dnes vypadají jinak než TSC z let dávno minulých a také což všichni známe,ve filmu se předvádí to TOP a nemusí to být standart u vojsk.
Libor
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Výsledky střelby z tanku T55,T72 a .....

Příspěvekod z archivu » 15 zář 2014, 08:31

Již vybavení učeben ve Strašicích na učeb.blocích,které pocházelo z90.let by mnohé pamětníky TSC nadchlo a dnes jsme zase dál.V ČSLA byl dáván hlavní důraz na praktické úkony na technice,což je finančně náročné a proto dnes všechny moderní armády tak využívají trenažéry

Libor
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Výsledky střelby z tanku T55,T72 a .....

Příspěvekod z archivu » 15 zář 2014, 08:31

Snad jen neodborník e diví tomu,jak to vypadalo v Iráku-80procent osádek rep.gard utekly před bojem a většina zničených tanků neměla osádky,o kvalitě těch zbývajících je zbytečné se bavit.Trvám na tom ,že u 1.td koncem 80.let byli vojáci dobře vycvičeni a technika v té době byla na solidní úrovni.Ostatní svazky jsem neznal a proto je nechci hodnotit.
Libor
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Výsledky střelby z tanku T55,T72 a .....

Příspěvekod z archivu » 15 zář 2014, 08:32

Musím dát Liborovi_K za pravdu, čas pokročil a technika rovněž, ale v 80. tých letech secvičená osádka uměla velice hodně, když se sešla určitá vzdělanost :-) ... Řidič uměl jak takž střílet, velitel taky a ještě uměl řídit, schopný střelec mohl zastoupit velitele ... A to jsme ještě měli vyorávač s "bufetem" :-) na starost .. Tank byl primitivní co na obsluhu tak na opravu .. Už vidím George jak opravuje v poli spojku ... u M1 :-)

Já bych Ruský mašiny nezatracoval, jsou stísněný, ale jinak makaj na 100%

Pepa-Kobyla
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Výsledky střelby z tanku T55,T72 a .....

Příspěvekod z archivu » 15 zář 2014, 08:32

Pánové,v žadném případě jsem nic nenamítal proti řidičům a ve.tanků,Ti přícházeli s PŠ velice dobře připraveni.Za svou dobu co jsem vel tr.,nebo dělal NŠ tpr,jsem se vždy potýkal s problémem nabiječi,kteří přecházeli na střelce.Je fakt,že za svou velitelskou dobu jsem získal dvakrát titul Vzorná rota,ale to jsem měl kvalitní střelce většinou vojáky s výučním listem,nebo středoškoláky,kteří měli určité kádrové problémy (většinou se jednalo o kluky kteří byli věřící,nebo rodič neměli kladný vztah)-to byli vynikajíci vojáci.V další roce narukovali střelci -všech deset s jižního Slovenska,kteří měli problém zvládat slovenský jazyk,a většina neukončila ani ZDŠ-byli s okolních vesnic,velice dobře se znali-jejich klad nenechali se šikanovat spíše sami využívali své fyzické síly a šikanovali "supráky".Výsledek po nastoupení na funkci střelce byl ten,že soudruh generál na mě na střelnici křičel....."jediným kladem dnešní Vaši střelby bylo to že byla vedena směrem západním".
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Předchozí

Zpět na Zbraně ČSLA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron