Spací pytel

Vše co se týká prostředků

Re: Spací pytel

Příspěvekod z archivu » 13 zář 2014, 22:18

Když si to chceš ze každou cenu zkusit, tak provleč dvě tenké delší vinylové trubičky otvory, které jsou po stranách kratší a silnější trubičky a vytvoř tvar písmene "H". Konce tenkých dlouhých trubiček zasuň do malých kapsiček, které jsou po stranách otvoru pro obličej. Vznikne tak nad obličejem malá oblouková konstrukce, přes kterou si přehodíš síťku, zapni si pěkně spacák, aby k tobě komáři nikudy nemohli - a zadusíš se.

Říkám místopřísežně, že jsem za celý život neviděl nikoho spát v tomto spacím pytli s moskytiérou. Stejně, jak pytle během let měnily majitele, se dost trubiček poztrácelo.

Zkušenosti:

1) Nafukovací matraci ze spacího pytle ven a používat ji pod spací pytel samostatně. Kdo je zvyklý spát na boku, ve spaní se otáčet, spát s pokrčenýma nohama a pod., bude mít pohodlnější spaní. Zároveň tak byl spací pytel poddajnější a na cvičení se v něm dalo spát skrčený na sedadle v technice a pod. (pokud se tedy vůbec spalo). Nebo na krátké zdřímnutí, když nebylo možno se odstrojit a vyzout, nafukovací matraci pod sebe a rozepnutý spacák jen tak přehodit přes sebe.

2) V horku si vytáhnout světle zelenou hygienickou vložku a spát jen v ní na nafukovací matraci.

3) V zimě přidat do spacího pytle vlastní deku. Když měl člověk na sobě bonekanové oteplovací vložky,dalo se spát i v dosti velké zimě.

A nebo si v klubu vojenské historie konečně zahrát na to, že jsme řídící skupina cvičení z Ministerstva národní obrany (Velitelství Západního vojenského okruhu, velitelství armády...), v klidu se vyspat na hotelu, v Čepičkově vile na Boresu na Libavé, na statku v Boleticích... a ráno odpočinutí a vyspinkaní jedeme řídít podřízené svazky, útvary a zařízení.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Spací pytel

Příspěvekod z archivu » 13 zář 2014, 22:18

Tak ve spacáku vz.62 jsem spal s vytaženou moskytiérou. Pokud si dáš to slavné lešení, tak se neudusíš, já byl líný, tak jsem si mostytiéru hodil jen přes obličej. V noci na Šumavě byla zima a jak jsem dýchal, tak to kondenzovalo a vzbudil jsem se s poplivaným obličejem od sebe sama:-(. Neudusil jsem se tedy, ale zážitek nic moc. A ještě k odsunovému pytli v kamufláži-to není kořistní materiál, ale český rozpiťák, co si někdo může plést s něměckou verzí maskování.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Spací pytel

Příspěvekod z archivu » 13 zář 2014, 22:18

mohl by prosím někdo dát na net fotky nasazené moskytiery u tohoto spacáku? nebo poslat na akamu@seznam.cz

u mého spacáku totiž tyčky nebyly, tak jsem si říkal že bych je vyrobil sám děkuji
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Spací pytel

Příspěvekod z archivu » 13 zář 2014, 22:18

Nu nevím, jestli v CZ bylo třeba spát pod moskytem, ale... Spací pytel pro VZS byla parodie na spací pytel prodávaný v obchodech. Zažil jsem menší šok, když jsem v příjímači dostal sešitý "šusťák", k němu deku tzv. "Larisa" a prostěradlo na knoflíky, to vše se nazývalo "spací pytel". Když se jelo na vyvedení, tak jsme si nafoukli matračky a spali na nich v tom úžasným pytli. Bylo jedno jestli je léto či zima. Ovšem spát v tanku při -20st. nebyla žádná hitparáda. Trvalo mi skoro věčnost než jsem se vysoukal ven (promrzlý) a pokropil pojezďáky. Jak rád jsem vzpomínal na můj SPACÍ PYTEL "péřák". Lampasáci měli o něco lepší pytle, u vnitř byla nafukovací matrace.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Předchozí

Zpět na Výzbroj ČSLA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron