Výsledky střelby z tanku T55,T72 a .....

Fórum věnované zbraním ČSLA

Re: Výsledky střelby z tanku T55,T72 a .....

Příspěvekod z archivu » 15 zář 2014, 08:24

Tak kluci hezké vánoce a ať je ten nový rok lepší než ten starý. Libore naši nemají zas tak špatný výcvik. Při posledním cvičení v Německu jim tam docela zamotali hlavu, ale to se normálně nedozvíš. Tak ať se daří.

jambrex
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Výsledky střelby z tanku T55,T72 a .....

Příspěvekod z archivu » 15 zář 2014, 08:24

Vážení pánové,také já přeju pohodové prožití vánoc a úspěšný rok 2014 a mnoho společných témat k diskusi-neví někdo,zda existuje seznam ztrát na životech v ČSLA?

Libor
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Výsledky střelby z tanku T55,T72 a .....

Příspěvekod z archivu » 15 zář 2014, 08:24

Trochu jsem začal pátrat a opravdu dohledat lidské ztráty na životech u armády není jen tak, u pozemního vojska bude největší problém, dle mého se mnoho událostí ani nezveřejnilo. Mám seznam pilotů kteří nedoletěli, pokud by jsme PS zařadily mezi ČSLA-počet jsem uvedl Vznik PS č.14, což je neuvěřitelné číslo 654. Možná by pan Čejen přidal ze svého "oboru" výsadkářů, kteří měli rovněž smůlu. Jaké časové období si představuješ?? Od roku 1945, ovšem ČSLA vznikla v roce 1954.
Pepa-Kobyla
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Výsledky střelby z tanku T55,T72 a .....

Příspěvekod z archivu » 15 zář 2014, 08:25

Abychom se pochopili,v žádném případě mi nejde o senzaci nebo naopak o skandalizaci ČSLA,jen si myslím,že ti,kteří doopravdy zemřeli při službě vlasti by neměli být zapomenuti a já si myslím,že jich za dobu trvání ČSLA muselo být mnoho.Ano je pravdou,že tyto případy mimo armádu byly utajovány a my ostatní vojáci jsme se s nimi setkali při tzv.zevšeobecnováním mimořádné události.
Libor
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Výsledky střelby z tanku T55,T72 a .....

Příspěvekod z archivu » 15 zář 2014, 08:25

Myslím si, že na skandály a rádoby senzace je tady bulvární Blesk. Nevidím nic zábavného na tragický události i když někdy se staly za tragikomický situace. Je to lidské neštěstí. Já zažil na vojně jedno smrtelný. Mladý poručík přišel o život když seděl na věži, jeho tank při zdolávání kopce dostal "saně" a jedoucí tank za ním ho kanonem přimáčkl na poklop. Zůstala po něm mladá vdova a sirotek. To se stalo v zimě 1984 na Libavě. Nepočítám ucvaknutý články klínem či zlomeniny .... Neumím si představit velká cvičení jako byl Štít a další ..... to bylo asi docela hustý a prý se počítalo 2.% ztráty na životech. To je velice vysoké číslo, ale možná jsem slyšel nepravdivou informaci.
Pepa-Kobyla
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Výsledky střelby z tanku T55,T72 a .....

Příspěvekod z archivu » 15 zář 2014, 08:25

Ahoj pánové,na Štítu jsem byl na Doupově a nevím o žádném smrťáku,ale protože cvičení Štít 84 probíhal na více VVP,tak je možné,že k nějakému úmrtí došlo-já však o něm neslyšel.Celé cvičení probíhalo ve dne a to také jstě přispělo k tomu,že se snad nic nestalo.Nevím jak vy,já osobně nesnášel noční výcvik,v zimě 1985 jsme my tj.3.msp za jednu noc měli 3mrtvé.
Libor
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Výsledky střelby z tanku T55,T72 a .....

Příspěvekod z archivu » 15 zář 2014, 08:26

Tak mi to pánové nedalo,a zaslal jsem dotaz na www.vojenství.cz dotaz,"Že by mě zajímalo zda existuje seznam ztrát na životech v ČSLA".Odpověď byla tato:"Není nám známo,že by takový seznam existoval.Protože ročně zahynulo sto až dvěstě vojáků,musel by za jedno desetiletí obsahovat více než tisíc jmen"-konec citátu.

K.Dohnal@email.cz
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Výsledky střelby z tanku T55,T72 a .....

Příspěvekod z archivu » 15 zář 2014, 08:29

Přeji hezké dny bojovníci ... , ty počty mrtvých vojáků v poli jsou velice smutný .... raději přejdeme k příjemnějším záležitostem

Hledel jsem ještě více informací ohledně redukovaných kil a našel jsem: http://forum.csla.cz/blogs/vojensk_slub ... an-ny.aspx

Jen nevím, jestli vycvik řidičů na PŠ ve zmiňovaném období opravdu byl 12 měsíců ....

Pepa-Kobyla
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Výsledky střelby z tanku T55,T72 a .....

Příspěvekod z archivu » 15 zář 2014, 08:29

Asi bude pravdou, že za nás už byla k dispozici originální cvičná munice do obou typů tanků. Já jsem se s redukovaným kilem nesetkal. Navíc většina střeleb plnou ráží proběhla na T72.
jambrex
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Výsledky střelby z tanku T55,T72 a .....

Příspěvekod z archivu » 15 zář 2014, 08:30

Pánové,nevím,zda se dívate na televizi VISAT-History.Minulý týden buď v pátek,nebo v sobotu tam dávali dokument "Zbraně které změnily svět"byl tam výcvik amerických tankistů na vozidlech ABRAMS-velkým zážitek pro mě bylo vidět jejich trenažéry (to byl úplný komlex vybavený nejmodernější technikou) pro výcvik střelců,potažmo celé osádky- pro mě něco nezkutečného,když si vzpomenu na náš výcvik na TSC (tanko střelecké cvičiště),kde byly houpačky a střelci stříleli malorážkovými náboji.
Po tak propracovaném výcviku,se ani nedivím,že irácké tanky byly odstřelováníy jako krocani.

Péča
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

PředchozíDalší

Zpět na Zbraně ČSLA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků