PASUV

Vše co se týká tanků, obrněných vozidel, automobilů atd.

PASUV

Příspěvekod z archivu » 15 zář 2014, 22:42

Pozdravujem všetkých, čo prídu na toto fórum.
Prosím o pomoc. Má niekto informácie o ASV PASUV ? Akékoľvek informácie privítam a v prípade záujmu sa rád podelím o moje informácie na túto tému.
Prosím ozvite sa.
Ďakujem.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: PASUV

Příspěvekod z archivu » 15 zář 2014, 22:43

Pozdravuju ale jen se divím že se někdo zajímá o PASUV protože dnes si už nikdo ani nespomene Tento systém byl zařazen u 1.td Slaný, a u tp Strašice,tp Žatec,tp Rakovník,mp Louny a dp Terezín .Z náčelníků jsou dnes všichni v civilním sektoru protože po roce 1992 bylo jasné že jejích skušenosti a odbornost v armádě asi už nebude potřeba.Určitě by se našli i fotky vybavení.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: PASUV

Příspěvekod z archivu » 15 zář 2014, 22:43

Neviem, čo je divného na tom, že sa niekto zaujíma o techniku, ktorá mala byť zaradená do výzbrojhe ČSĽA a VZ. Pripravujem komplexný materiál na PASUV, ale práve preto, že tí čo boli na PASUV určení a vyškolení ako inštruktori bojových obslúh sú už v civile, je veľmi ťažké získať seriózne informácie. PASUV sa v SR bude utajovať až do roku 2020.
Práve preto by som uvítal informácie alebo kontakty na ľudí, ktorí vedia o čom to je. Mám len jedného a ten má bohužiaľ len čiastočné informácie, na základe ktorých som už niečo spracoval, ale je to málo. Potreboval by som práve informácie priamo z útvarov 1.TD, kde bola súprava v skúšobnej prevádzke (je to celkom 26 bojových obslúh - okolo 130 až 150 ľudí).
Vo VHM Piešťany je z BPK BETA-3M len "oholené a vybrakované" vozidlo MT-LBu.
Takže ak ten anonym, ktorý mi poslal odpoveď vie viac, veľmi pekne ho prosím aby sa znova ozval.
Vopred ďakujem.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: PASUV

Příspěvekod z archivu » 15 zář 2014, 22:43

Celý PASUV síce spracovaný nemáme, iba útržkové informácie o jednotlivých vozidlách - napr. MP-31 - http://forum.valka.cz/viewtopic.php/t/18866 - ak vlastníte nejaké info o tomto vozidle (určenie a pod) bol by som rád keby ste sa o svoje info s nami podelili.... Na internete sú dosť rozporuplné informácie.

Buko1
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: PASUV

Příspěvekod z archivu » 15 zář 2014, 22:43

Zdravim,
rad by som si precital ten spominany clanok o PASUVe. Bol by som rad, ak by ste mi poradili, kde by som ho mohol najst.

stefan

gestefan@orangemail.sk
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: PASUV

Příspěvekod z archivu » 15 zář 2014, 22:43

Mám jenom otázku dala by se poslat na mail ta zpracovaná část k náhlednutí protože já nemám představu jaké informace máte, vím o tom že na VSOŠ N.M.n.Váhom bylo asi 2 ks na BVP-1školní pod názvem MP 31 vozidlo velitele a náčelníka štábu pluku další 2 ks měla Akadémie Brno.Štáb tpl a mpl měl 3 ks techniky 2x MP 31 na BVP-1 a 1 ks MP 24 M2 na MTLBU,dp měl 2 ks (MP 24M2 a MP 24 M1), a na velitelství divize 2 ks boj.velení letectva a 5 ks MP 21 + 1 ks BETA,baterie velení 2 ks MP 24 M1 a Mp 24 M2 a Beta RVD tento systém byl rozebrán asi v roce 1992 ,vím že mezi klukama ještě lítají aj nějaké fotky ale dokumentace asi nic moc.Většina dokumentace byla v ruštině ,nějaké skripta se vyráběli v Brně a L.Mikuláši ale my jsme je nevideli ale pak byl nejaký předpis ale je to už dávno.Když budete mýt zájem a já seženu fotky tak se ozvěte na pasuv@seznam.cz
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: PASUV

Příspěvekod z archivu » 15 zář 2014, 22:43

V roce 1985 byl do ČSLA dodán komplex PASUV (Polevaja avtomatizirana sistema za upravlenja na vojskite). Jednalo se o komplex umístěný na několika BVP. Máte informace z kolika a jakých vozidel se komplex PASUV skládal? Můžete mi říci, u kterých útvarů ČSLA byl tento systém zasazen? Slyšel jsem něco, že snad ve Slaném. (odpovídá Pavel Minařík)

Polní automatizovaný systém velení vojskům PASUV byl v bývalé ČSLA používán pouze v rámci ověřovacího provozu u 1. tankové divize od 1.6.1986. Systém byl zařazen u velitelství svazku, tankových pluků, motostřeleckého pluku, dělostřeleckého pluku, spojovacího praporu a baterie velení a dělostřeleckého průzkumu. Jeho zavedení k ostatním vševojskovým svazkům se neuskutečnilo.

Systém PASUV představoval polní automatizační prostředek sovětské provenience, který byl umístěn v několika obrněných vozidlech a umožňoval provoz a komunikaci mezi vozidly i během přesunu. Byl využíván k řešení komplexních úloh technického zabezpečení armády a používal se až do roku 1989. V rámci systému se počítalo s využíváním speciálních vozidel, rozmístěných na velitelském stanovišti divize, vševojskových pluků a dělostřeleckého pluku. Systém se skládal ze tří součástí: vševojskového podsystému, podsystému RVD a podsystému PVO a letectva. Na velitelském stanovišti svazku se počítalo s vozidly všech tří podsystémů, která ke své činnosti měli využívat: a) v rámci vševojskového podsystému – velitel (MP-21M), zástupce velitele (MP-21M), náčelník štábu (MP-21M), náčelník chemického vojska (MP-21M2) a zpravodajský náčelník (MP-21M3), společně se speciálním vozidlem BETA-3M pro výpočetní techniku; b) v rámci podsytstému RVD – náčelník RVD (MP-24M), náčelník štábu RVD (MP-24M1), společně se speciálním vozidlem BETA-3M pro výpočetní techniku; c) v rámci podsystému PVO a letectva – náčelník PVO (MP-22), náčelník skupiny bojového velení letectva (MP-23), společně se speciálním vozidlem MP-25 pro sběr radiolokační informace. Celkově se jednalo o 12 vozidel, využívajících prodlouženého podvozku obrněného transpotéru MTLBu (mechanizirovannyj ťjagač bronorovannyj ľogkij – udliňonnyj). Na velitelském stanovišti tankových a motostřeleckých pluků se uvažovalo o nasazení v rámci vševojskového podsystému vozidel MP-31 (na podvozku BVP-1) pro velitele a náčelníka štábu, společně s vozidlem MP-24M2 (na podvozku MTLBu) pro náčelníka dělostřelectva v rámci podsystému RVD. U dělostřeleckého pluku se předpokládalo využívání vozidla MP-24M2 pro velitele a MP-24M1 pro náčelníka štábu (obě vozidla na podvozku MTLBu). Celkově mělo být u divize provozováno 26 specializovaných vozidel.



http://www.vojenstvi.cz/vasedotazy_48.htm
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: PASUV

Příspěvekod z archivu » 15 zář 2014, 22:44

z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: PASUV

Příspěvekod z archivu » 15 zář 2014, 22:44

Odpoveď na príspevky : peterko42

Človeče, Vy si snáď zo mňa robíte srandu !?

Váš príspevok k PASUV-u prišiel o 3 roky neskôr. Pred tromi rokmi by som ho snáď ešte akceptoval ako snahu o pomoc. V tomto okamihu to však beriem ako posmech z Vašej strany.

Váš druhý príspevok k 1V12 značí len to, že o tejto technike nemáte zrejme ani šajnu. Vozidlo 1V12 neexistuje a ani nikdy neexistovalo (napriek tomu, že takto bol označený obrnený transportér MT-LBu, slúžiaci k výcviku vodičov systému 1V12). Kryptonymom 1V12 bol označený automatizovaný systém riadenia paľby samohybného delostrelectva (v prípade bývalej ČSĽA to boli ShH 2S1 "Gvozdika") a vozidlo na stránke

http://www.brdm2.estranky.cz/fotoalbum/ ... viste-1v12

je veliteľské stanovište 1V13 staršieho dôstojníka batérie .
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: PASUV

Příspěvekod z archivu » 15 zář 2014, 22:44

proč by si mněl dělat s Vás srandu odpověď nebyla termínované.Já jsem na téma PASUV neboli 9S743 narazil až dnes když jsem z nostalgie zedal jeho název do vyhledávače, Historie pasuvu pro jeho náčelníky začala v roce 1985 ve VUPP (vojenské učiliště podjavorinských partizánov v Novém mestě nad Váhom) dotazem funkcionáře " nechcete pracovat na novém vojenském kompletu" pak následovalo výuka v učilišti (přítomny 2 vozidla MP31) dále nastoupení k útvarům 1TD Slaný a další školení v daném učilišti(jinač mimochodem měli nás tam opět "rádi") nasledující Malhostovice u Brna a pak dále Slaný a ...
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Další

Zpět na Technika ČSLA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků