Parabaret oboustranný

Vše co se týká stejnokrojů a další výstroje

Parabaret oboustranný

Příspěvekod z archivu » 17 zář 2014, 21:11

Zajímalo by mne jestli se opravdu jedná o parabaret oboustranný vz.60. Zde odkaz na foto: http://blasterr.rajce.idnes.cz/Parabaret/ Děkuji
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Parabaret oboustranný

Příspěvekod z archivu » 17 zář 2014, 21:11

Ano je to tak, je to standartní červený baret pro výsadkáře k oděvu vz. 60.Vycházejte z toho, že se jedná o klasickou pokrývku hlavy a tak podšívka baretu, která se mohla používat jako obrácený maskovaný baret s potiskem jehličí, byla vyrobena z jemnější slabší látky, než býval materiál na oděvu vz. 60, který byl silný a musel odolávat vysokým nárokům na oděr a pevnost. V baretu to byla látka materiálně podobná podšívce. Fakticky se jedná o jediný druh červeného baretu, který měl vnitřní podšívku v maskovaném potisku. Někdy padl dokonce názor, že byly barety s podšívkou látky vz.60 mlok, což se nikdy nepotvrdilo a nikdy jsem se s tím nesetkal i přes to, že jsem celé dva roky ZS nosil oděv vz. 60 mlok a červený baret k tomu, který měl původně černou, nebo bordo podšívku, takže každý výsadkář měl ve výstroji i čepici vz.60 mlok pro polní podmínky výcviku a zpravidla se používala i jako označení potrestaného vojáka v jednotce, pro kterého byl největší trest za kázeňský přestupek, že nesměl nosit baret a tak byl v nastoupené jednotce "bílou vránou". Stačí taková odpověď?? jafor
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Parabaret oboustranný

Příspěvekod z archivu » 17 zář 2014, 21:11

Velice vyčerpávající odpověď moc děkuji. Všichni mi jenom říkají, že tento baret je trošku unikát a že jich moc k nalezení není. Já teď prodávám par army věcí a přemýšlel jsem, že bych prodal i tento baret, jakou si myslíte, že má cenu koukal sem jen tak zběžně na internetu a viděl sem ho za částku až 2000 Kč a tak nevím jestli to není přehnaná cena a nebo jestli se opravdu v této cenové hladině tyto barety pohybují. Předem děkuji za odpověď.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Parabaret oboustranný

Příspěvekod z archivu » 17 zář 2014, 21:11

Ta cena je v současné době běžná, viděl jsem i cenu za tento baret do 2500,. kč.Záleží na jeho stavu a kvalitě. jafor
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Parabaret oboustranný

Příspěvekod tom l. » 30 zář 2014, 10:19

Bohužel, je to tak. Cena je hlavně uměle vyhnaná dnešní oblibou hrát si na vojáky (airsofťáci). Dále pak dost baretů nedožilo, protože sloužilo do ,,roztrhání těla“ jelikož baret vz.85 byl prakticky nenositelný.
tom l.
 
Příspěvky: 2
Registrován: 30 zář 2014, 09:19
Blog: View Blog (0)

Re: Parabaret oboustranný

Příspěvekod Korec » 23 lis 2014, 23:28

Pročpak byl baret vz.85 nenositelný? Blůzy a kabáty vz.85 dodnes spousta lidí nosí a také o tom kde kdo prohlašoval, že je to nenositelný :)
Korec
 
Příspěvky: 16
Registrován: 28 zář 2014, 01:17
Blog: View Blog (0)


Zpět na Výstroj ČSLA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků