převlečník ČSLA "dubáče"

Vše co se týká stejnokrojů a další výstroje

Re: převlečník ČSLA "dubáče"

Příspěvekod z archivu » 16 zář 2014, 20:22

Ještě přidávám foto kamuflážky v potisku obláčků - to už je ale nad rámec převlečníků, souvisí to s maskovacím vzorem.
Obrázek
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: převlečník ČSLA "dubáče"

Příspěvekod z archivu » 16 zář 2014, 20:22

Převlečníky u 22.výsadkové brigády nebyly používány. Tedy ani u průzkumných čet, ani odstřelovači. Do roku 1976 jsem se s tímto druhem výstroje u našich jednotek nesetkal. Průzkumné jednotky pozemního vojska tuto výstroj používali. Já osobně jsem se s ním setkal ve Vojenském učilišti Otakara jaroše ve Vyškově v srpnu 1960, když jsme absolvali soupeřské cvičení proti jednotkám Lidových milicí, příslušníkům VB a Svazarmu, kterým jsme " hráli ů nepřátelské výsadkové skupiny vysazené na našem územi. Oni se nás s menším " úspěchem ů pokoušeli " likvidovat ". Bylo to typické soupeřské cvičení se vším všudy. Léčky, přepady, ničení mostů, kolejového svršku, vnikání do střežených objektů, unikání z obklíčení a podobně. Byli jsme vystrojeni letními " dubáky " a dávali jsme jim co proto, ale oni nás také nešetřili.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Předchozí

Zpět na Výstroj ČSLA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 53 návštevníků