VÚ 8280/23 v Prostějově

Náčelník generálního štábu ČSLA (1987-1989) odpovídá na Vaše dotazy.

VÚ 8280/23 v Prostějově

Příspěvekod z archivu » 29 srp 2014, 19:12

Dobrý den p. generále.
Koncem 60-tých let jsem sloužil jako výsadkář u VÚ 8280/23 v Prostějově. Náčelníkem štábu našeho praporu byl tehdejší kpt.Ing. Čestmír Hrbek. Byl to voják s velkým "V" v pravém slova smyslu a předpovídali jsme mu vzletnou vojenskou kariéru. Později se stal velitelem prostějovského pluku a pak údajně i generálem. Zajímalo by mně, zda jste s ním někdy přišel služebně do styku a jak jste ho hodnotil, event. jaká byla jeho další vojenská kariéra?
Děkuji předem za odpověď. J. Vidmoch.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: VÚ 8280/23 v Prostějově

Příspěvekod Arm Gen VACEK » 29 srp 2014, 19:23

Snad Vás odpovědí uspokojím. S pplk. Ing. Čestmírem Hrbkem jsme nastoupili v roce 1974 ke studiu na Vojenské akademii GŠ OS SSSR v Moskvě. Byli jsme tedy spolužáci a znovu jsme se sešli v roce 1981, kdy jsem byl velitelem 1.armády v Příbrami a on se stal NŠ- 1.zástupcem velitele. Byl v té době generálmajorem. Potom byl přemístěn na funkci zástupce Náčelníka správy bojové přípravy k VZVO do Tábora. Není lehké hodnotit pro veřejnost svého spolužáka. Já jsem ho vždy považoval za zodpovědného člověka, u kterého jsem si vážil i obdivoval jeho klid a rozvahu i v těch nejvypjatějších situacích, vynakládané úsilí pomáhat vždy zvláště tam, kde byly problémy i optimismus tehdy, kdy jeho podřízeným třeba chyběl. Bylo by nenormální si myslet, že neměl nedostatky. Všichni je máme a velmi cenné je, když si je dovedeme přiznat. A Čestmír to dovedl. Jako velká většina generálů ČSLA naší generace odešel po roce 1990 do zálohy. Žije na Šumavě a pokud byste měl zájem, poskytnu Vám na něho kontakt.
Uživatelský avatar
Arm Gen VACEK
 
Příspěvky: 812
Registrován: 29 srp 2014, 16:08
Blog: View Blog (0)


Zpět na Armádní generál Miroslav Vacek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků