Co na to vaše svědomí?

Náčelník generálního štábu ČSLA (1987-1989) odpovídá na Vaše dotazy.

Co na to vaše svědomí?

Příspěvekod z archivu » 29 srp 2014, 19:34

Pane generále,
vy nikdy nebudete schopen upřímně odpovědět na některé otázky a odsoudit některé věci. Komunista se holt nezapře. Já vás chápu, je obtížně přiznat se k tomu, že člověk žil celý život v bludu a sloužil zlu, a to je přesně to, co jste vy dělal, sloužil agresivnímu zlu v podobě víry v komunismus a SSSR. Co na to vaše svědomí?
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Co na to vaše svědomí?

Příspěvekod Arm Gen VACEK » 29 srp 2014, 19:42

Velmi si vážím vašeho hodnocení, že jako komunista se holt nezapřu. Upřímně se snažím odpovídat na všechny otázky, ale musím předpokládat, že některým lidem se nebudou odpovědi líbit. A to zvláště těm, kteří třeba neměli možnost se dříve seznamovat s problematikou, na kterou chtějí znát odpověď a jsou sami značně nenávistní ke všemu minulému. Jste hodný, že chápete obtížnost "přiznat se k tomu, že člověk žil celý život v bludu a sloužil zlu". Ale ono to tak u mě nebylo a není, takže vás musím zklamat a tím vám dát další možnost mě ještě nenávistněji napadat. Od vás mi to ale vůbec...vůbec nevadí. Můžete mi alespoň prozradit kdy a kde jste měl příležitost sledovat moji službu "agresivnímu zlu v podobě víry v komunismus a SSSR"? Ptáte se na mé svědomí, takže dovolte odpovědět: neměl jsem za 40 let vojenské služby možnost se zbraní v ruce šířit demokracii a mír v Afghánistánu, v Iráku ani jinde ve světě. Nepochybuji však o tom, že při čistotě vašeho svědomí už jste tam odválčil své. Doufám, že byste se nevymlouval na svůj věk nebo zdraví, které vám v tom brání. Při takové "čistotě myšlenek" nemohou totiž existovat žádné překážky.
Uživatelský avatar
Arm Gen VACEK
 
Příspěvky: 812
Registrován: 29 srp 2014, 16:08
Blog: View Blog (0)


Zpět na Armádní generál Miroslav Vacek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků