Sloužil sem u VÚ8585

Náčelník generálního štábu ČSLA (1987-1989) odpovídá na Vaše dotazy.

Sloužil sem u VÚ8585

Příspěvekod z archivu » 29 srp 2014, 19:36

Dobrý den Pane generále. Jsem rád, že Vám mohu alespoň touto cestou poděkovat za čas strávený ve vojenské službě v letech 1989-1990. Sloužil sem u VÚ8585 a měl sem možnost Vás poznat jako náčelníka GŠ i ministra. Přes přirozenou úctu a respekt se voják základní služby ve Vaší přítomnosti mohl vždy cítit jako člověk. Ještě rád vzpomínám na generála Josefa Pavlase, se kterým se nechalo hovořit i o zcela obyčejných věcech. Přeci jen mám jednu otázku a to jestli ještě hrajete tenis.
S pozdravem a přáním všeho dobrého v letošním roce František Š.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Sloužil sem u VÚ8585

Příspěvekod Arm Gen VACEK » 29 srp 2014, 19:45

Poznal jsem za léta své aktivní služby mnoho vojáků základní služby, kteří se mnou jezdili. Nebyli to nikdy moji příbuzní ani synové blízkých přátel. Respektoval jsem výběr a doporučení velitele zabezpečujícího útvaru. Byli to velmi slušní, zodpovědní chlapci, nezažil jsem s nimi ani jednu dopravní nehodu. Pravdou je, že zpravidla později ustupovala poněkud stranou i strohost vojenského jednání s nimi a více se projevovaly jakési "otcovské" vztahy, které jim mohl někdo vyčítat nebo závidět. Vzpomínám si pouze na jednoho z nich, kterého jsem nechal odvolat, i když jeho přestupek jsem mohl řešit shovívavěji. Před zaparkováním v závěru dne vypil pivo a jel ještě asi kilometr k jednotce. I tak jsem občas sledoval průběh jeho další vojenské služby a těšilo mě, že ji bez problémů zakončil. Těší mě, že třeba po více než třiceti letech se u mě zastavují už "starší pánové" a zavzpomínáme i na to veselejší z doby společné vojenské služby. Pokud by mi chtěl někdo z nich říct, že to se mnou nebylo třeba lehké, dají mu na www.csla.cz i e-mailovou adresu. Dík tazateli za přání, vaši vzpomínku jsem tlumočil i gen. Pavlasovi a sděluji, že tenis stále hraji.
Uživatelský avatar
Arm Gen VACEK
 
Příspěvky: 812
Registrován: 29 srp 2014, 16:08
Blog: View Blog (0)


Zpět na Armádní generál Miroslav Vacek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků