Chcem sa Vám osobne poďakovať touto cestou

Náčelník generálního štábu ČSLA (1987-1989) odpovídá na Vaše dotazy.

Chcem sa Vám osobne poďakovať touto cestou

Příspěvekod z archivu » 29 srp 2014, 21:57

Vážený pán generál Vacek.Slúžil som v armáde do konca roku 1992. Vzhľadom na to, že som neustál rozdelenie ČSFR, z armády som odišiel čo ma svojím spôsobom doteraz mrzí a aj keď som sa po čase zaujímal o návrat do armády už o moje služby nebol záujem.Hold "stará, neperspektívna štruktúra" . Ale chcem sa Vám osobne poďakovať touto cestou za to, že v dobe mojej služby v Přáslavicích u 33 t.p. v roku 1986 ( nečakane ste prišiel na kontrolu na parkový deň v sobotu ) okrem iného ste sa zaujímal o problémy obyčajného mladého človeka. Ako nový príslušník útvaru som zamozrejme "vymetal" všetky menej populárne zamestnania. Vtedy som bol mladý poručík ktorý mal rodinu s malým dieťaťom a býval som so svojimi vojakmi už 4 mesiace na rote a raz za čas som videl svoju rodinu. Neboli byty (boli ale pre iných) a dokonca ani miesto na slobodárke. Vtedy ste ma spýtal kde bývam. Odpovedal som Vám popravde a čo sa stalo ?Behom 2 mesiacov 4443som sa mohol nasťahovať aj s rodinou do bytu. Želám Vám pán generál veľa zdravia a AČR a ASR aspoň takých vojakov a veliteľov s veľkým V ako ste Vy. Ďakujem Vám.
kpt. v zál. Ing.Marián Sitár
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Chcem sa Vám osobne poďakovať touto cestou

Příspěvekod Arm Gen VACEK » 29 srp 2014, 22:11

Pane inženýre, také Vám děkuji za slova uznání. Dělá mi to sice dobře u srdce, ale pro některé pány "také tazatele" to může vypadat, jako bych si taková slova objednával. K 33tp do Přáslavic jsem se často nedostával, ale jezdil jsem tam rád. Byl to můj první pluk, kam jsem jako poručík byl v r. 1956 určen, i když tehdy to byl 4.tp ve Šternberku. Ještě jsem však stihnul právě jeho redislokaci do Přáslavic. K Vaší situaci. Přáslavice nepatřily k příliš vyhledávaným posádkám a jejich jedinou výhodou bylo bezprostřední sousedství s VVP Libavá.Lehký život s rodinou jste tam tedy asi zažívat nemohl. O to více si vážím lidí, kteří i přes menší přízeň osudu a hlavně rozhodnutí kádrových orgánů, prožívali svůj vojenský život v takových nelehkých podmínkách a přesto nezanevřeli na armádu na celý život.Také já Vám přeji hodně radostí a úspěchů do dalších let života.
Uživatelský avatar
Arm Gen VACEK
 
Příspěvky: 812
Registrován: 29 srp 2014, 16:08
Blog: View Blog (0)


Zpět na Armádní generál Miroslav Vacek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků