Rozsoudí nás čas aneb....

Náčelník generálního štábu ČSLA (1987-1989) odpovídá na Vaše dotazy.

Rozsoudí nás čas aneb....

Příspěvekod z archivu » 29 srp 2014, 17:14

Dobrý den, pane generále, ve své knize "Rozsoudí nás čas aneb...." píšete, že na našem území neměla sovětská vojska žádné jaderné zbraně (hlavice), avšak v rozhovoru na serveru Novinky.cz ze dne 21.5.08 píšete, že tyto zbraně zde byly. Co je tedy pravdou? Děkuji za odpověď. Štrébl František
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Rozsoudí nás čas aneb....

Příspěvekod Arm Gen VACEK » 29 srp 2014, 17:24

Doporučoval bych Vám znovu si přečíst ze vzpomenuté knížky str. 88-89. Z nich jednoznačně vyplývá, že ČSLA nikdy nevlastnila JZ. Dále si dovolím citovat větu: „Myslím, že obecně by se dalo konstatovat umístění skladů v těch státech Varšavské smlouvy, kde se nacházela sovětská vojska“. Bylo to moje dobrovolné prohlášení, protože jsem na to tázán nebyl. A rozumíte-li zásadám ochrany utajovaných skutečností, pak uznáte, že k nějakým konkrétním vyjádřením bych měl mít povolení od MO ČR (psal jsem v r. 1998, vydáno 1999). Vždyť tyto sklady mohla AČR využívat k jiným, rovněž utajovaným záležitostem a já jsem o tom nemusel být informován. MO ČR pan Baudyš, v době svého působení v této funkci třeba prohlásil, že prověrkou předpokládaných skladů JZ nebyla zjištěna jejich přítomnost. Takže já jsem neměl zájem vést s někým další rozhovory.
Když z různých jiných zdrojů za dalších deset let se stalo veřejně známým, že JZ se ve třech skladech u nás nacházely, napsal jsem to i ve své knížce „Generál studené války“(2004) i v r. 2008 „Teď když máme, co mnozí chtěli“.
Uživatelský avatar
Arm Gen VACEK
 
Příspěvky: 812
Registrován: 29 srp 2014, 16:08
Blog: View Blog (0)


Zpět na Armádní generál Miroslav Vacek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků