Krkonoše

Náčelník generálního štábu ČSLA (1987-1989) odpovídá na Vaše dotazy.

Krkonoše

Příspěvekod z archivu » 29 srp 2014, 17:14

Vážený pane generále, v prosinci 1980 jsem se zúčastnil zvláštního taktického cvičení, které se pak nazývalo akce Krkonoše .Zajímalo by mi , jak početné jednotky se ho zúčastnili a jak podrobné byly plány pro činnost za státní hranicí
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Krkonoše

Příspěvekod Arm Gen VACEK » 29 srp 2014, 17:24

Zmiňované cvičení bylo skutečně provedeno v prosinci 1980 a zúčastnily se ho dvě divize- 1.a 9. tanková. Jejich úkolem bylo přesunout se po vlastní ose do VVP na východě Polska a provést na něm, v součinnosti se svazky Polské lidové armády, taktické cvičení, připravené jejich operačními štáby. Cvičení však bylo ukončeno v našich VVP.
Veškeré, mně známé skutečnosti, jsem již popsal ve své poslední knížce „Teď když máme, co mnozí chtěli“ – str.29-34 (květen 2008). Tím vás vůbec nechci donutit k tomu, abyste si ji kupoval. Kromě faktů o cvičení jsem vyslovil i některé své názory, včetně politických, ke kterým dospěli v posledních letech i někteří polští historici. Tyto mé názory jsou vlastně pouhými mými dohady, ke kterým mi chybí některá fakta, protože zastávaná funkce v té době mi je neposkytovala.
Uživatelský avatar
Arm Gen VACEK
 
Příspěvky: 812
Registrován: 29 srp 2014, 16:08
Blog: View Blog (0)


Zpět na Armádní generál Miroslav Vacek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků