Někde níže píšete o "akci Krkonoše"

Náčelník generálního štábu ČSLA (1987-1989) odpovídá na Vaše dotazy.

Někde níže píšete o "akci Krkonoše"

Příspěvekod z archivu » 29 srp 2014, 17:38

Vážený soudruhu? či pane? generále,
někde níže píšete o "akci Krkonoše", kterou popisujete jako "cvičení" - proč tedy měly jednotky, které jely napadnout Polsko (tuším, že žatecká, slánská a sušická divize) ostrou munici, letáky v polštině "jak jedete Poláky "osvobodit"?
Proč měly jednotky lokalizované u západní hranice bojoovu pohotovost, naložené palebné průměry?
Proč v téže době probíhalo v Doupovských horách mohutné tankové cvičení?
Proč se o tomto plánu napadení Polska dodnes mlčí - osobně vysvětlení mám, řada v té době sloužících štábních důstojníků je dnes v generálských uniformách v Dejvicích na Kulaťáku.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Někde níže píšete o "akci Krkonoše"

Příspěvekod Arm Gen VACEK » 29 srp 2014, 17:44

Oslovovat mě můžete jak chcete, zvláště, když Vám to pomáhá k formulaci vašich dotazů. Musím Vám však sdělit, že podle nich lze usoudit, že mé odpovědi na stejné téma asi příliš nečtete. Ostrá munice byla totiž uložena v bojové technice s omezeným provozem (Uložená- U) trvale a nejen u západní hranice. Nečetl jste ani dobře, že se cvičení zůčastnila 1 td ze Slaného a 20 msd z K.Varů. O letácích mi není nic známo. O cvičení v Doupově ve stejné době také nic nevím, i když není žádný důvod, proč to tajit.Doporučoval bych Vám přečíst si o cvičení "Krkonoše" něco od polských historiků a nedovolím si vůbec přesvědčovat Vás o tom, co jsem napsal ve svých knížkách já. Tam totiž píši o významu tohoto cvičení a co mohlo být jeho cílem tak, jak proběhlo. Ale chápu, že mně nevěříte, tak musíte hledat dále. A nevzdávejte to ! Máte pravdu, někteří ze cvičících důstojníků sloužili ještě dlouho v AČR, ale asi jim to neměl nikdo za zlé. Proč, na to se zeptejte na "Kulaťáku".
Uživatelský avatar
Arm Gen VACEK
 
Příspěvky: 812
Registrován: 29 srp 2014, 16:08
Blog: View Blog (0)


Zpět na Armádní generál Miroslav Vacek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků