Podzim 1989

Náčelník generálního štábu ČSLA (1987-1989) odpovídá na Vaše dotazy.

Podzim 1989

Příspěvekod z archivu » 03 zář 2014, 20:21

Přeji hezké časy pane generále a mám k vám jednu otázku. Valtr Komárek v Blesku ze dne 8.12. 2012 uvádí, že část Československé genarality chtěla potačit lidové manifestace v měsíci listopadu 1989 za pomocí armády. Prý před tímto ho a ostatní tehdejší politiky např. Lenárt a spol. varoval Sovětský přidělenec ÚVV KSSS ........ v Praze. Jaká je pravda? Děkuji vám za odpověď
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Podzim 1989

Příspěvekod Arm Gen VACEK » 03 zář 2014, 20:30

Snad mi promite, že moje odpověď na Vaši otázku bude stručná, protože za více než dvacet let to není poprvé. Prohlašuji jako NGŠ ČSLA a z té funkce i jako sekretář Rady obrany států, že jsme žádný rozkaz k potlačení od politických představitelů státu nedostali a sami jsme netoužili po úkolu, který obecně patří k těm nejhorším- jít proti vlastním lidem. Valtr Komárek mohl mít možná lepší informace, než velení ČSLA, protože stál v čele známé instituce, což mu umožňovalo téměř denní kontakt s funkcionáři předsednictva ÚV KSČ. Jeho tvrzení samozřejmě nevěřím a řekl bych, že Blesk by pro něho neměl být tím nejlepším prostředkem k hlásání takových jeho výmyslů.
Uživatelský avatar
Arm Gen VACEK
 
Příspěvky: 812
Registrován: 29 srp 2014, 16:08
Blog: View Blog (0)


Zpět na Armádní generál Miroslav Vacek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků