Kniha o historii

Náčelník generálního štábu ČSLA (1987-1989) odpovídá na Vaše dotazy.

Kniha o historii

Příspěvekod z archivu » 03 zář 2014, 20:35

Četl jste knihu Historie 1.tankové divize (VÚ 3858 Slaný) od Ing.Vladimíra Kubánka? Pokud ano, jaký jse Váš názor na tuto knihu? Autor zaujímá poměrně kritický vztah ke genplk.Františku Veselému. Jaký je Váš názor na tohoto generála? Vím, že řada lidí, která s ním přišla do styku byla jeho jednáním až šokována. Můj nadřízený, náčelník štábu praporu se jeho nápadů vyloženě děsil.

Přeji vám vše hodně zdraví v roce 2013.

S pozdravem Seržant ve výslužbě
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Kniha o historii

Příspěvekod Arm Gen VACEK » 03 zář 2014, 20:39

Celou knížku jsem nečetl. Autor se na mě obrátil s nějakými dotazy. Podle mého názoru může každý psát o všem, co prožíval a jak události vnímal. Neznám pana Ing. Kubánka osobně, ale nepovažuji ho za osobu, která by byla nejkopentnější k objasňování toho, o čem psal. Kritický vztah ke genplk. Veselému mu však nemíním vyčítat. Sám jsem pod ním sloužil asi 15 let a k jeho způsobu velení jsem měl rovněž výhrady. Měl bezesporu vliv na určitý rozkol jednotlivých stupňů velení, vytvoření nezdravé atmosféry mezi vojáky z povolání i pocitu strachu u nich. Nelze mu upírat vysoký stupeň náročnosti na některé oblasti vojenského života i výcviku, ale způsob, jakým to někdy prosazoval, nebyl spávný a ani účinný.
Uživatelský avatar
Arm Gen VACEK
 
Příspěvky: 812
Registrován: 29 srp 2014, 16:08
Blog: View Blog (0)


Zpět na Armádní generál Miroslav Vacek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků