Srubový tábor

Náčelník generálního štábu ČSLA (1987-1989) odpovídá na Vaše dotazy.

Srubový tábor

Příspěvekod z archivu » 03 zář 2014, 20:35

Dobrý den pane generále,

mám dotaz. V roce 1986 jsem se zúčastnil cvičení Družba ve VVP Hradiště. Dnes když se dívám na satelitní mapy nejsem schopen už najít srubový tábor s podiem pro vystupování umělců. Táborem procházela asfaltová silnice která mizela v lese kde byla ruská základna jejíž vojáci nám zadrželi ZVT mjr.Čočka. Pomůžete mi upřesnit lokaci abych se byl aspoň na mapě podívat kde jsem strávil 3týdna života. Děkuji za odpověď.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Srubový tábor

Příspěvekod Arm Gen VACEK » 03 zář 2014, 20:40

Ve VVP Hradiště (jinak Doupov) byly vybudovány asi v r. 1977 dva srubové tábory s ubytovací kapacitou každý kolem 1200 vojáků. Jako velitel karlovarské 20. msd jsem za 6 týdnů vybudoval jeden z nich na TURČI. Druhý budovala plzeňská 19. msd u osady HLAVÁkOV. Sám jsem nebyl ve VVP už asi 23 let a nevím, zda ještě srubové tábory existují. Cvičení Družba-86 jsem řídil ve funkci velitele ZVO. Domnívám se, že Vy hledáte ten tábor na Hlavákově, který byl poblíž místa sovětské armády. Sám si už dobře neuvědomuji polohu s podiem pro vystupování umělců. Stavěla se, ale po cvičení se odklízela. Název HLAVÁKOV byste měl na mapě nalézt, i když osada samotná už neexistovala.
Uživatelský avatar
Arm Gen VACEK
 
Příspěvky: 812
Registrován: 29 srp 2014, 16:08
Blog: View Blog (0)


Zpět na Armádní generál Miroslav Vacek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků