Odpoveď na Trunov a dotaz

Náčelník generálního štábu ČSLA (1987-1989) odpovídá na Vaše dotazy.

Odpoveď na Trunov a dotaz

Příspěvekod z archivu » 03 zář 2014, 20:49

Dobrý den pane armádní generále,

Nedávno jsem dostal od vojenské historického ústavu odpoved´ na můj dotaz o Trutnovské posádce SSSR.V Trutnově byl umístěň 914. dělostřelecký pluk milovické 15. gardové tankové divize.ve výzbroji měl 54ks samohybných houfnicí AKACIJA.

Zde pak webová stránka o odsunu : http://weby.trutnovinky.cz/index.php?gid=29608



Dále jsem se chtěl zeptat zda ČSLA po sametové revoluci počítala s možností napadení od Ruských vojsk úmístěných v Československu.

Děkuji za odpoveď

Karel Houška
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Odpoveď na Trunov a dotaz

Příspěvekod Arm Gen VACEK » 03 zář 2014, 20:54

Jsem rád, že jste se dozvěděl potřebné z VHÚ o sovětské posádce v Trutnově.

S žádným napadením jsme nepočítali a měli jsme také své kontrarozvědné orgány, které by nám takový záměr doložily. Nebyl k tomu z jejich strany ani žádný důvod. Jinak i s posledním jejich velitelem gen. Vorobjevem jsme měli dobré vtzahy. Když takové informace nyní slyšíte, jistě Vás neminul i jiný názor, úplně opačný, že SSkSV měla dokonce mít úkol izolovat ČSLA pro případ, kdyby vojenskou silou chtěla jít proti našim demosntrujícím občanům. Podobných informací je stále dost a vymýšlejí je všelijací "historici", kteří byli v r. 1989 ještě skoro děti, nebo starší až přestárlí, kteří se necítí dostatečně doceňováni za jiná "fakta", která veřejnosti dnes předkládají. Pokud takovým názorům věříte, tak věřte dál. Nic se tím vlastně nestane.
Uživatelský avatar
Arm Gen VACEK
 
Příspěvky: 812
Registrován: 29 srp 2014, 16:08
Blog: View Blog (0)


Zpět na Armádní generál Miroslav Vacek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků