Přesuny

Náčelník generálního štábu ČSLA (1987-1989) odpovídá na Vaše dotazy.

Přesuny

Příspěvekod z archivu » 03 zář 2014, 20:50

Dobrý den,

děkuji za vyčerpávající odpověď. Současně jste mi potvrdil mou domněnku, že zmatky při přesunech v průběhu cvičení útvarů druhů vojsk vyplývaly z toho, že časy přesunů nebyly koordinovány mezi zpracovateli cvičení na řídícím stupni. Jenom pro Vaše pobavení : několikrát jsem zažil strkanici mezi vojáky-regulovčíky na křižovatce-RM, kdy po promíchání pochodových proudů chtěl jeden směřovat přijíždějící vozidla doprava, druhý doleva a zejména v noci, kdy neviděli jaká technika přijíždí to byl pro ně neřešitelný problém. Tam nezbylo než skutečně každé vozidlo zastavit,upřesnit si od koho vozidlo je a pak ho nasměrovat správnou komunikací, horší případ nastal, kdy byl jeden z regulovčíků průbojnější a toho druhého prostě ze stanoviště "vykopal" a nám se v prostoru soustředění objevila neobvyklá "chemická" technika. Máte pravdu, bylo by to složité a vždy by šlo hlavně o lidi.

Hezký den Vám přeji.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Přesuny

Příspěvekod Arm Gen VACEK » 03 zář 2014, 20:57

Souhlasím i s Vašimi negativními poznatky o přesunech vojsk. Nemohli to samozřejmě řešit regulovčíci, ale přímo kontrolní a pořádkové orgány velitelských stupňů, kterým byl z jakýchkoliv příčin přesun zkomplikován nebo dokonce znemožněn. Když dovolíte a odpovídat mi nemusíte, jak jste se při takových zmatcích choval Vy jako operátor brigády?
Uživatelský avatar
Arm Gen VACEK
 
Příspěvky: 812
Registrován: 29 srp 2014, 16:08
Blog: View Blog (0)


Zpět na Armádní generál Miroslav Vacek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků