Veľmi rád navštevujem tieto stránky

Náčelník generálního štábu ČSLA (1987-1989) odpovídá na Vaše dotazy.

Veľmi rád navštevujem tieto stránky

Příspěvekod z archivu » 29 srp 2014, 19:10

Dobrý deň pán generál. Veľmi rád navštevujem tieto stránky a čítam túto diskusiu. Osobne mi je veľmi ľúto, že som nemohol absolvovať ZVS za čias pred rokom 1989. Vojenčina, na ktorej som bol sa ani vojenčinou nazvať nedá. Slabý, takmer žiadny praktický výcvik, až 1x vyvedenie na prežitie, katastrofálny stav uloženej techniky, človeku bolo až zle na to pozerať. Myslím si, že armáda po 1989 veľmi upadla čo sa týka výcviku, stavu techniky a myslím si že aj ostatného materiálu. Prečo sa teraz nerobia cvičenia vojsk v zálohe? Koľko percent techniky je teraz vôbec bojaschopnej? Osobne sa mi ČSĽA veľmi páčila a je jej škoda.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Veľmi rád navštevujem tieto stránky

Příspěvekod Arm Gen VACEK » 29 srp 2014, 19:20

Dík za Vaše slova uznání, ale nerad odpovídám na otázky, které vyznívají příznivě pro ČSLA a nevidí nic kladného na armádě současné. Nesouhlasím především s politickým směrováním AČR k plnění úkolů, které téměř vůbec nesouvisí s přáním většiny našich občanů, aby byla připravena k případné obraně naší země.To, co dělají v expedičních akcích v daleké cizině by byl spíše úkol pro nějakou policii. O zálohách je mi známo pouze to, že každé Krajské vojenské velitelství disponuje jednou rotou t.zv. aktivních záloh v síle asi 120 vojáků. Cvičení vojáků v záloze neprobíhá zřejmě proto, že komu z povolaných "by se nechtělo, ten by prostě nešel". A kde a jak je hledat po republice nebo dokonce po světě, když svůj pobyt mimo trvalé bydliště nemusí nikde hlásit? Na bojeschopnost techniky Vám doporučuji vznést dotaz na příslušný orgán MO.
Uživatelský avatar
Arm Gen VACEK
 
Příspěvky: 812
Registrován: 29 srp 2014, 16:08
Blog: View Blog (0)


Zpět na Armádní generál Miroslav Vacek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků